حق مسلمی که با برجام از ما سلب شد!

برخلاف تبلیغات فراوان تیم مذاکره کننده هسته ای و جریان غرب گرا که مدعی پذیرش حق دستیابی به انرژی صلح آمیز هسته ای در برجام هستند، این حق نه تنها از ایران سلب شد، بلکه با ایران به عنوان یک استثنا ذیل معاهده NPT برخورد شده و همان حقوق مسلم در NPT نیز محدود شد.

رتبه اول بازرسی‌ها طبق NPT در جهان را ایران دارد

فؤاد ایزدی می‌گوید: زمانی که حکومت صدام در عراق سقوط کرد تک تک افرادی که با آنها توسط آژانس مصاحبه شده بود و حتی پایین‌تر از آنها هم ترور شدند و در عراق دیگر مهندس به درد بخور باقی نمانده بود.

ضد و نقیض‌گویی‌های اعضای تیم مذاکره‌کننده

با وجودی که سید عباس عراقچی، مذاکره کننده ارشد تیم ایرانی، در آخرین حضور زنده تلوزیونی خود حفظ اسرار نظامی را خط قرمزی دانسته و اعلام کرده بود اگر لازم باشد در این زمینه توافق نمی‎کنیم، حمید بعیدی نژاد که به عنوان مسئول حقوقی تیم هسته‎ای معرفی می‎شود در یادداشتی مفصل، با ناراحتی اعلام کرده که عدم پذیرش پروتکل الحاقی، به معنای شکست مذاکرات خواهد بود.

اظهارات ظریف در اجلاس بازنگری معاهده NPT

وزیر امور خارجه ایران خواستار تدوین فوری یک سند حقوقی بین‌المللی جهت ارائه تضمین‌های موثر، جهانی، غیرمشروط و بدون تبعیض درباره عدم استفاده از سلاح هسته‌ای علیه کشورهای غیرهسته‌ای شد.

پروتکل الحاقی چه چیزی را نشانه گرفته است؟

روند شکل‌گیری «آژانس بین المللی انرژی اتمی» و «معاهده منع گسترش سلاح‌های اتمی» (NPT) و همچنین «پروتکل الحاقی»، حاکی از ماهیت استعماری آن‌هاست. معاهده‌هایی که کشورهای دنیا را به دو دسته‌ی دارا و ندار تقسیم کرده و هرکشوری که به سوی صنعت هسته‌ای پیش می‌رود را به انحاء مختلف به طبقه‌ی ندارها متصل می‌کند.

تعهد پاکستان به تامین بمب اتم عربستان

تحلیلگر سابق سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا با اشاره به سرعت افزایش زراد خانه هسته ای پاکستان از احتمال تعهد این کشور به تامین بمب اتم عربستان سعودی خبر داد.

می‌ترسیدیم آژانس بگوید مجلس شورای اسلامی را هم می‌خواهیم بازدید کنیم

این قدر ما با آژانس همکاری زیادی کردیم که دیگر این اواخر شروع کرده بودند به لوس‌بازی. دیدند که دیگر ما خیلی رفاقت داریم می‌کنیم. ما می‌ترسیدیم آژانس یک دفعه بگوید مجلس شورای اسلامی را هم می‌خواهیم بازدید کنیم، شنیدیم زیر صندلی‌هایش بمب اتم درست می‌کنند، یعنی کم کم به اینجاها رسیده بود.

حضور در ان پی تی (NPT) نفعی دارد؟

یعنی خروج از ان پی تی می تواند امتیاز باشد؟ اگر واقعاً به بن بست برخورد کنیم. ما انصافاً همکاریهای لازم را در طول این سالهای گذشته انجام دادیم. و اگر این همکاریها لازم ادامه پیدا کند که تا الان کرده و اگر نتیجه نداشته باشد، شما تصور می کنید که چه شود؟ از یک طرف شما عضو ان پی تی باشید، شما را تهدید کنیم به استفاده از سلاح های هسته ای، از یک طرف دیگر در معرض خطرید

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.