تولید نفت میادین خلیج فارس٬ ۴۰درصد افزایش یافت

زیرکچیان زاده سکوهای بهره برداری دریایی را از بزرگ ترین زنجیره های خلق ارزش افزوده در صنعت نفت دانست و تاکید کرد: محور کار در دریا نیروی انسانی است و ما در شرکت نفت فلات قاره برای ارتقای جایگاه این سرمایه ارزشمند تمام تلاش خود را به کار می گیریم.

تحریم نفت به عنوان آخرین ابزار دشمنی

قاسمی با اشاره به تحریم های کشور گفت: تحریم نفت آخرین ابزار مهم و اساسی دشمنان برای ما بود زیرا درآمد ما وابسته به نفت است در دستور کار این تحریم کنندگان سه موضوع دیده می شود اول کمرنگ کردن حضور ما در بازار منطقه، دوم ضربه زدن به تولید زنجیره ای و سوم ایجاد مشکل برای توسعه صنعت نفت.

جزییات طرح مقابله با تحریم‌های نفتی

رییس کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی گفت: در حال مطالعه طرحی هستیم تا با کسانی که امروز در تحریم نفتی ایران مشارکت کرده‌اند، مقابله کنیم.

مشتریان بزرگ نفت به پای معامله بازگشتند

رویترز، طی گزارشی تصریح کرد «ویتول» بزرگ‌ترین شرکت معاملاتی نفت جهان با بی اعتنایی به تحریم‌ها نفت کوره ایران را خرید و فروش می‌کند.

نفت، اقتصاد مقاومتی و چند نکته

ما باید بپذیریم که در یک «جنگ تمام عیار اقتصادی» با آمریکا و دنیای غرب هستیم، دشمن که به خوبی «نقاط ضعف اقتصادی» ما را تشخیص داده است، تلاش دارد تا با برنامه ریزی و تحریم‌های شدید، این «نقاط ضعف» را به «تهدید» ی علیه ایران…

فارین پالیسی: تحریم‌ ایران سپاه را قدرتمند و اپوزیسیون را ضعیف می‌کند

تحریم‌ها سبب می‌شود تا طبقه متوسط جامعه که در حرکت‌های دموکراسی‌خواهانه همیشه هسته اصلی بوده‌اند، به مسایل روزمره اقتصادی خود مشغول شوند و دیگر توانی برای فعالیت‌های سیاسی نداشته باشند هم‌چنین گروه‌های شبه‌دولتی همانند سپاه پاسداران فعالیت‌های اقتصادی را در دست گرفته و آن‌ها در کشور بیشتر از گذشته خواهد شد.

صادرات نفت ايران به كره جنوبي از سر گرفته شد

اولين محموله از سه محموله شركت ملي نفتكش ايران در تاريخ 10 سپتامبر(20 شهريور) ايران را ترك كرده و تا پايان اين ماه به كره جنوبي مي‌رسد. شركت نفتي اس كي اينوويشن مشتري اين محموله نفتي است. همچنين دو نفتكش ديگر ايران تا پايان اين ماه ايران را به مقصد كره ترك خواهند كرد و تا ماه اكتبر به كره جنوبي خواهند رسيد.

ایران؛ همچنان تولید کننده‌ی دوم اوپک

آمارهايي كه رويترز مي‌دهد، به هيچ عنوان درست نيست. آمارهاي اين خبرگزاري در مورد كاهش يا افزايش صادرات نفت نيز كلا غلط است. اين رسانه با اهداف سياسي آمارها را ارائه مي‌كند و بنابراين آمارهاي رويترز را كلا رد مي‌كنم.

تحریم‌های نفتی و بانکی ایران به کجا خواهد انجامید؟

دکتر غلامحسین حسن‌تاش در گفت‌وگو با تریبون مستضعفین گفت: به تناسب این‌که نفت خام بیشتری به عنوان جایگزین نفت ایران وارد بازار دنیا شود -چرا که بازار نفت جهانی و یک‌پارچه است- فشارهای تحریم ایران را بیشتر می‌کنند. مگر این‌که اتّفاقی در دنیا بیافتد و اقتصاد جهانی از این رکود خارج شود و رشد تقاضای نفت شدید شود، در آن صورت شاید مجبور شوند تحریم‌ها را محدودتر کنند.