همکاری کافی‌نت ایرانی با آژانس‌ امنیت‌ ملی‌ امریکا

تصویر کافی نت ایرانی در اسناد اسنودن هر چند کوچک است اما قابل تشخیص بوده و بهتر است به جای گنده گویی های بی سر وته مدیران امنیت اطلاعات (در بعد فنی و اجرایی) در 8 سال گذشته، راه چاره ای عاقلانه برای مبارزه با این نبرد فرسایشی سایبری اندیشیده شود تا خروجی هایی مانند کافی نت ها مانند قارچ از زمین سر بر نیاورند، هر چند این داستان مربوط به 2009 است و الان شاید متفاوت عمل کنند.

آخرین وضعیت تولید VPN بومی

رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور از تولید نمونه آزمایشی VPN بومی خبر داد و گفت: توسعه این پروژه داخلی، منوط به تصمیم شورایعالی فضای مجازی خواهد بود.

وی‌پی‌ان قانونی به پُل رفت

درگاه ارائه خدمات وی‌پی‌ان قانونی چند هفته‌ای می‌شود که از دسترس خارج شده است و مشخص نیست چه کسی جوابگوی نیازهای کاربران وی‌پی‌ان در کشور خواهد بود.

ارائه VPNهای قانونی توسط بخش خصوصی

ارائه خدمات VPN توسط بخش دولتی مشکلاتی را در پی داشت که ساز و کارهای لازم برای ورود بخش خصوصی در حال فراهم شدن است.

واگذاری VPN قانونی به اشخاص حقیقی

شرکت ارتباطات زیرساخت اعلام کرده است که آمادگی دارد به اشخاص حقیقی و حقوقی، خدمات قانونی VPN واگذار کند.

مشکلات ارائه VPN قانونی به کاربران

دبير شورايعالي فضاي مجازي از ارائه فرصت 2 هفته ای به شركت ارتباطات زيرساخت خبر داد تا طرح عملياتي خود را در خصوص ارائه VPN قانوني به کاربران حقیقی به اين شورا ارائه كند و گفت: در صورت تاخير شركت ارتباطات زيرساخت از اپراتورهاي بخش خصوصي براي ارائه VPN استفاده خواهد شد.

ثبت‌نام VPN ادامه دارد

یک مقام مسئول در شرکت ارتباطات زیرساخت از ارائه حدود ۷۰ سرویس VPN قانونی به متقاضیان حقوقی تائید شده از سوی مرکز ملی فضای مجازی خبر داد.

ارائه خدمات VPN قانونی به وزارت کشور

شرکت ارتباطات زیرساخت، درخواست وزارت کشور برای دریافت خدمات VPN قانونی و ضمانت پایداری شبکه ارتباطی کشور برای روز برگزاری انتخابات ریاست جمهوری را اجرایی کرد.

آغاز ارائه VPN به متقاضیان

معاون مرکز ملی فضای مجازی از ارائه سرویس VPN قانونی به متقاضیان حقوقی و شرکتی دریافت این سرویس خبر داد و گفت: بزودی کاربران حقیقی نیز می توانند تقاضای اولیه خود برای دریافت VPN را اعلام کنند.

VPN؛ دور می‌زنیم یا دور زده می‌شویم؟

امروزه VPN برای خیلی از کاربران حتی بچه های کم سن و سال واژه ای آشنا و با مفهوم خاصی است در واقع آن چیزی نیست که ما از آن برداشت و استفاده می‌کنیم.